Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Czy warto korzystać z usług biura nieruchomości?

Data publikacji: 2020-12-30, Data modyfikacji: 2021-01-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Czy warto korzystać z usług biura nieruchomości?

Większość z nas rozpoczyna sprzedaż lub zakup nieruchomości tradycyjnie, czyli na własną rękę.

Inwestujemy pieniądze w reklamę ogłoszenia w mediach tradycyjnych (prasa, radio) oraz elektronicznych (internetowe tablice ogłoszeń) bez gwarancji sukcesu sprzedaży. Odpowiadamy na telefony oraz maile dotyczące naszej oferty, umawiamy wizyty, oprowadzamy potencjalnych kupujących. Nie mając wiedzy kogo wpuszczamy do domu i czy ta osoba dysponuje budżetem na zakup naszej nieruchomości.
Czas płynie a nasza nieruchomość pomimo obniżek ceny nie została sprzedana, albo uzyskana za nią cena była o kilka (dziesiąt) tysięcy złotych niższa od ceny za inne podobne.

Czy brzmi to dla Państwa znajomo?

Warto zdać sobie sprawę, że bezpieczna oraz skuteczna sprzedaż nieruchomości wymaga posiadania wiedzy z wielu dziedzin. Statycznie rzecz ujmując jako Polacy nie jesteśmy zbyt mobilnym społeczeństwem, stąd przeprowadzamy transakcję kupna/sprzedaży nieruchomości 1-2 razy w życiu, stad mimo szczerych chęci nie mamy możliwości aby nabyć doświadczenia, umiejętności oraz kompetencje z zakresu m.in.
aktualnie obowiązujących przepisów prawa (cywilnego, podatkowego)
marketingu on-line
psychologii sprzedaży
poziomu cen sprzedaży zbliżonych do naszej nieruchomości na lokalnym rynku (nawet 90% dostępnych na rynku ofert to ogłoszenia biur nieruchomości)
sztuki prezentacji wnętrz
sztuki negocjacji oraz opanowania emocji (niekiedy na zakup nieruchomości wydajemy pieniądze całego życia)
przeprowadzenia profesjonalnej sesje zdjęciowej
dostęp do nowoczesnych technologii oraz narzędzi do efektywnej promocji o prezentacji nieruchomości on-line np. multimedialne prezentacje oraz wirtualne spacery
załatwianie spraw urzędowych związane z transakcją kupna/sprzedaży (np. wypisy i wyrysy z rejestru gruntów, zaświadczenia o zameldowaniu)

Wybierając biuro pośrednictwa warto pamiętać o tym, ze wielkość firmy biura nieruchomości jest wyznacznikiem jego jakości. Małe firmy (jednoosobowe działalności) wykazują się większym zaangażowaniem do pojedynczych zleceń, dysponując przy tym podobnymi narzędziami czy bazą kontaktów jak te większe. Biuro sprzedaży prowadzące kilka tysięcy ofert rodzi ryzyko, ze twoja oferta będzie jedną z wielu, zaś pośrednik nie będzie przykuwał do niego większej wagi co wydłuży czas procesu kupna/sprzedaży.

, Źródło artykułu: Barbara Kozerska, Autor zdjęć: zdjęcie z www.pixabay.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
płoński

Powiat płoński - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część), a stolicą i siedzibą jego władz jest Płońsk. Do powiatu należą gminy: Płońsk (gmina miejska), Raciąż (gmina miejska), Baboszewo, Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk (gmina wiejska), Raciąż (gmina wiejska), Sochocin, Załuski.

Rozciągają się tu niezwykle piękne widoki. Obszary poprzecinane krętymi rzekami, bogate w zabytki historyczne i obiekty przyrodnicze tworzą sprzyjające warunki dla turystyki i wypoczynku. Gospodarka powiatu bazuje na rolnictwie i przemyśle rolno-spożywczym.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola