Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

37. Biesiada Artystyczna - Danuta Błażejczyk

Data publikacji: 2018-03-09, Data modyfikacji: 2018-03-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w  Poświętnem Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku zapraszają na recital Danuty Błażejczyk "Królem życia bądź..." Zobacz: zdjęcia 8 marca 2018 roku, godz. 13.00 Sala konferencyjna MODR Poświętne/ Płońska   Koncert dedykowany uczestnikom XIV Konferencji "Kobieta przedsiębiorcza w Unii Europejskiej" __________________________________________ KRÓLEM SWEGO ŻYCIA BĄDŹ – to pełne optymizmu i radości spotkanie z  Danutą Błażejczyk i jej piosenkami. Już od pierwszych taktów tej najnowszej piosenki autorstwa D. Błażejczyk i M. Jureckiego dacie się Państwo porwać jej przesłaniu, że każdy z nas mimo swoich wad, wart jest kochania i każdy pragnie w swoim życiu dokonywać własnych wyborów. I tak być powinno – każdy powinien być królem swego życia. W programie usłyszeć będzie można wiele piosenek, które specjalnie dla Danuty Błażejczyk napisali najwybitniejsi kompozytorzy i autorzy tekstów - wśród nich: Włodzimierz Korcz, Marek Stefankiewicz, Seweryn Krajewski, Jacek Mikuła, Mieczysław Jurecki, Wojciech Młynarski, Andrzej Jerzy Masłowski, Jonasz Kofta, Ernest Bryll. KRÓLEM SWEGO ŻYCIA BĄDŹ— to nie tylko piosenki, to także spotkanie z Danutą Błażejczyk artystką pełną optymizmu, którym potrafi „zarażać” innych. Debiutowała w 1985 roku w Opolu piosenką „Taki cud i miód”. W 2015 roku obchodziła jubileusz 30-lecia pracy artystycznej. Piosenkarka jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach ”Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, “Tajemnica Tomka Sawyera”, a także w serialu „Lokatorzy”. Danuta Błażejczyk jest założycielką i Prezesem FUNDACJI APETYT na KULTURĘ. Fundacja ta opiekuje się uzdolnioną artystycznie młodzieżą oraz realizuje wyjątkowe i ambitne wydarzenia artystyczne. W 2011 roku z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Artystka otrzymała Srebrny Medal Gloria Artis - Zasłużony dla Kultury Narodowej. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzną barwę głosu i niebywałą muzykalność.

Pełna treść wiadomości na: mbp-plonsk.pl/news/newsdet/id/202/
mbp-plonsk.pl, Źródło artykułu: mbp-plonsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
płoński

Powiat płoński - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część), a stolicą i siedzibą jego władz jest Płońsk. Do powiatu należą gminy: Płońsk (gmina miejska), Raciąż (gmina miejska), Baboszewo, Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk (gmina wiejska), Raciąż (gmina wiejska), Sochocin, Załuski.

Rozciągają się tu niezwykle piękne widoki. Obszary poprzecinane krętymi rzekami, bogate w zabytki historyczne i obiekty przyrodnicze tworzą sprzyjające warunki dla turystyki i wypoczynku. Gospodarka powiatu bazuje na rolnictwie i przemyśle rolno-spożywczym.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola