Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Będą kontrolować popiół

Data publikacji: 2018-02-23, Data modyfikacji: 2018-02-25
A A AWydrukDrukuj  
 
  Na podstawie zawartej umowy z Laboratorium Pomiarowo-Badawczym w Jastrzębia Zdroju Straż Miejska w Płońsku otrzymała metalowe pojemniki z pokrywą i opaską umożliwiającą zaplombowanie popiołu z pieca podczas kontroli wykonywanych na terenach prywatnych posesji w związku ze spalaniem materiałów zabronionych w przydomowych kotłowniach.   Pobrany materiał zostanie wysłany do laboratorium w celu określenia składu chemicznego zawartego w popiele. Będzie to podstawa do stwierdzenia, czy dana osoba spala materiały dopuszczone polskim prawem – węgiel, drewno czy też śmieci.   W przypadku stwierdzenia nieprawidłowego przetwarzania odpadów, interwencja strażników może zakończyć się pouczeniem, postępowaniem mandatowym, w najgorszym przypadku skierowaniem wniosku do Sądu Rejonowego. Kontrole będą prowadzone na przestrzeni całego roku.  

Pełna treść wiadomości na: plonsk.pl/aktualnosci/beda-kontrolowac-popiol.html
plonsk.pl, Źródło artykułu: plonsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
płoński

Powiat płoński - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część), a stolicą i siedzibą jego władz jest Płońsk. Do powiatu należą gminy: Płońsk (gmina miejska), Raciąż (gmina miejska), Baboszewo, Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk (gmina wiejska), Raciąż (gmina wiejska), Sochocin, Załuski.

Rozciągają się tu niezwykle piękne widoki. Obszary poprzecinane krętymi rzekami, bogate w zabytki historyczne i obiekty przyrodnicze tworzą sprzyjające warunki dla turystyki i wypoczynku. Gospodarka powiatu bazuje na rolnictwie i przemyśle rolno-spożywczym.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola