Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jak pokonać cukrzycę?

Data publikacji: 2018-02-19, Data modyfikacji: 2018-02-20
A A AWydrukDrukuj  
 
  W czwartek, 15 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II odbyły się warsztaty pt.: „Cukrzyca – epidemia XXI w.”. Celem warsztatów była promocja zdrowego stylu życia.   Laureatka rejonowego etapu Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – Patrycja Paczkowska przygotowała prezentację i ćwiczenia dla uczestników warsztatów - uczniów klasy siódmej szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów. W trakcie wydarzenia Patrycja opowiadała o przyczynach i skutkach cukrzycy, a także o życiu z cukrzycą typu I i II. Uczestnicy mierzyli sobie poziom glukozy we krwi, dowiedzieli się, jak samemu można zrobić zastrzyk z insuliny oraz przygotowywali jadłospisy dla diabetyków.   Wszyscy obecni wyrazili ogromne zainteresowanie tematem. Zadawali pytania i podejmowali się wykonywania zadań warsztatowych. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszą się również cotygodniowe zajęcia zumby, które Patrycja prowadzi w Szkole Podstawowej nr 4.   (nadesłała Iwona Kopecka-Żelasko)  

Pełna treść wiadomości na: plonsk.pl/aktualnosci/jak-pokonac-cukrzyce.html
plonsk.pl, Źródło artykułu: plonsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
płoński

Powiat płoński - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część), a stolicą i siedzibą jego władz jest Płońsk. Do powiatu należą gminy: Płońsk (gmina miejska), Raciąż (gmina miejska), Baboszewo, Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk (gmina wiejska), Raciąż (gmina wiejska), Sochocin, Załuski.

Rozciągają się tu niezwykle piękne widoki. Obszary poprzecinane krętymi rzekami, bogate w zabytki historyczne i obiekty przyrodnicze tworzą sprzyjające warunki dla turystyki i wypoczynku. Gospodarka powiatu bazuje na rolnictwie i przemyśle rolno-spożywczym.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola