Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konferencja na temat bezpieczeństwa

Data publikacji: 2018-02-21, Data modyfikacji: 2018-02-23
A A AWydrukDrukuj  
 
  We wtorek, 20 lutego w Urzędzie Miejskim w Płońsku odbyła się konferencja na temat bezpieczeństwa i porządku. W spotkaniu wzięli udział szefowie komórek Urzędu Miejskiego, a także zaproszeni goście: komendant KPP Policji w Płońsku, komendant PSP, komendant płońskiej OSP, a także naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelski Starostwa Powiatowego w Płońsku.   Komendant Straży Miejskiej Bogdan Lewandowski przedstawił statystyki dotyczące wspólnych patroli SM i Policji. W ubiegłym roku było ich 112. SM współpracowała również z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, podejmując m.in. interwencje dotyczące osób bezdomnych. Na miejskim targowisku przeprowadzono 735 kontroli. Dokonano też 125 kontroli prywatnych posesji i znajdujących się na nich urządzeń do zbierania odpadów stałych. 31 razy interweniowano w związku ze spalaniem śmieci. 8 takich interwencji zakończyło się postępowaniami mandatowymi, pozostałe – pouczeniami. Już niedługo SM będzie dysponować pojemnikami do pobierania próbek popiołu z domowych palenisk.   Komendant SM zwrócił uwagę na powstały w minionym roku zaawansowany system monitoringu wizyjnego. Nowe kamery mają pojawić się m.in. w parkach i na terenie dworca PKP. Liliana Kraśniewska i Andrzej Bogucki omówili kwestie związane z budową i remontami dróg. W ubiegłym roku wyremontowano 23 ulice o łącznej długości 5,5 km. W tym roku w Płońsku wyremontowanych zostanie kolejnych 27 ulic. (Dokładny wykaz ulic znajdą Państwo w „Gazecie Płońskiej” – numery archiwalne dostępne na stronie www.plonsk.pl).   Dyrektor Wydziału Usług Komunalnych i Ochrony Środowiska przypomniał, że w ubiegłym roku miasto zakupiło i zainstalowało 25 koszy na psie odchody. Niestety – 15 z nich – zostało uszkodzonych. 454 tys. zł trafia do miejskiego budżetu z płatnej strefy parkowania. Wpływy te przeznaczane są na remonty dróg, chodników i parkingów. Już wkrótce w cztery parkometry zostaną wyposażone w terminal umożliwiający dokonywanie opłat kartą bankową.   Podczas spotkania omówiono również kwestie związane z dewastacją lokali socjalnych i komunalnych, a także klatek schodowych. Zwrócono też uwagę na liczne programy profilaktyczne i działania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pełnomocnik burmistrza ds. współpracy ze spółkami komunalnymi zwrócił uwagę na wysoki poziom świadczonych usług przez miejskie firmy, czego przykładem może być miejska stacja uzdatniania wody i elektrociepłownia opalana biomasą.

Pełna treść wiadomości na: plonsk.pl/aktualnosci/konferencja-na-temat-bezpieczenstwa.html
plonsk.pl, Źródło artykułu: plonsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
płoński

Powiat płoński - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część), a stolicą i siedzibą jego władz jest Płońsk. Do powiatu należą gminy: Płońsk (gmina miejska), Raciąż (gmina miejska), Baboszewo, Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk (gmina wiejska), Raciąż (gmina wiejska), Sochocin, Załuski.

Rozciągają się tu niezwykle piękne widoki. Obszary poprzecinane krętymi rzekami, bogate w zabytki historyczne i obiekty przyrodnicze tworzą sprzyjające warunki dla turystyki i wypoczynku. Gospodarka powiatu bazuje na rolnictwie i przemyśle rolno-spożywczym.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola