Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szpitalny laser dzięki miastu

Data publikacji: 2018-02-14, Data modyfikacji: 2018-02-16
A A AWydrukDrukuj  
 
  Dzięki wsparciu finansowemu miasta Płońska w wysokości 80 tys. zł w płońskim szpitalu będzie działał jeden z nielicznych w kraju laser holmowy. Umożliwia on skutecznie leczyć pacjentów z kamicą układu moczowego, kruszyć kamienie w nerce, moczowodzie i pęcherzu. Pozwala na szybkie i skuteczne zlikwidowanie kamieni. U wyselekcjonowanych pacjentów można też dzięki temu laserowi leczyć choroby nowotworowe w obrębie nerki.   Dziś w płońskim szpitalu odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu.

Pełna treść wiadomości na: plonsk.pl/aktualnosci/ce3ed8f27eaccbef371e8f7419503880.html
plonsk.pl, Źródło artykułu: plonsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
płoński

Powiat płoński - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część), a stolicą i siedzibą jego władz jest Płońsk. Do powiatu należą gminy: Płońsk (gmina miejska), Raciąż (gmina miejska), Baboszewo, Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk (gmina wiejska), Raciąż (gmina wiejska), Sochocin, Załuski.

Rozciągają się tu niezwykle piękne widoki. Obszary poprzecinane krętymi rzekami, bogate w zabytki historyczne i obiekty przyrodnicze tworzą sprzyjające warunki dla turystyki i wypoczynku. Gospodarka powiatu bazuje na rolnictwie i przemyśle rolno-spożywczym.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola