Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyjątkowa recenzja

Data publikacji: 2018-02-22, Data modyfikacji: 2018-02-23
A A AWydrukDrukuj  
 
  Pan Czesław Cichocki, jak sam o sobie pisze "płońszczanin z Poznania", przesłał list burmistrzowi Płońska po obejrzeniu filmów historycznych poświęconych naszemu miastu:   - Nie wiem, jak to technicznie i autorsko jest możliwe do dalszego wykorzystania, ale moim zdaniem materiał emitowany w całości nadaje się bardzo i jest właściwy do szkół płońskich jako lekcja obywatelska o historii miasta. Rzeczy te są bardzo cenne w latach późniejszych u osób starszych, a szczególnie dla tych, którzy jak ja - w bardzo wielu przypadkach to bywa - opuszczają swe miasto, zmieniając miejsce zamieszkania - możemy przeczytać we fragmencie listu. Całość przekazujemy Państwu w formie skanu.   Wspomnienia pana Czesława Cichockiego, urodzonego w 1932 r. w Płońsku, są dostępne w Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta, zeszyt "Wciąż do Płońska wracam".  

Pełna treść wiadomości na: plonsk.pl/aktualnosci/wyjatkowa-recenzja.html
plonsk.pl, Źródło artykułu: plonsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
płoński

Powiat płoński - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część), a stolicą i siedzibą jego władz jest Płońsk. Do powiatu należą gminy: Płońsk (gmina miejska), Raciąż (gmina miejska), Baboszewo, Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk (gmina wiejska), Raciąż (gmina wiejska), Sochocin, Załuski.

Rozciągają się tu niezwykle piękne widoki. Obszary poprzecinane krętymi rzekami, bogate w zabytki historyczne i obiekty przyrodnicze tworzą sprzyjające warunki dla turystyki i wypoczynku. Gospodarka powiatu bazuje na rolnictwie i przemyśle rolno-spożywczym.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola