Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gmina Płońsk - reportaż

 
Płońsk Czy wiecie, że jest na Mazowszu gmina, gdzie naprawdę można „poczuć miętę”? Brzmi nieprawdopodobnie? Może trochę. Ale w gminie Płońsk, bo o niej mowa, uprawy mięty i innych ziół stanowią jedną trzecią wszystkich upraw w regionie! Wyobraźmy sobie tylko, jaki zapach unosi się nad polami letnią wieczorową porą? Płońsk to położona 60 kilometrów na północ od Warszawy, na przecięciu trzech dużych szlaków komunikacyjnych gmina rolnicza. Bliskość stolicy oraz świetna lokalizacja sprawiają, że gmina przeżywa prawdziwy rozwój i przyciąga nowych inwestorów. A nowi inwestorzy to nowe miejsca pracy i wzrost jakości życia mieszkańców. Produkcja rolna na terenie gminy stoi na bardzo wysokim poziomie, rolnicy i mieszkańcy stawiają na ekologię. Zioła tutaj uprawiane pozbawione są szkodliwej chemii.

 


Mazowszanie.eu
 
Data pliku video: 2017-10-24, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
płoński

Powiat płoński - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część), a stolicą i siedzibą jego władz jest Płońsk. Do powiatu należą gminy: Płońsk (gmina miejska), Raciąż (gmina miejska), Baboszewo, Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk (gmina wiejska), Raciąż (gmina wiejska), Sochocin, Załuski.

Rozciągają się tu niezwykle piękne widoki. Obszary poprzecinane krętymi rzekami, bogate w zabytki historyczne i obiekty przyrodnicze tworzą sprzyjające warunki dla turystyki i wypoczynku. Gospodarka powiatu bazuje na rolnictwie i przemyśle rolno-spożywczym.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola